Nakopnutí do nového dne

Velmi ráda sleduji zajimavé světové osobnosti, které v životě skutečně něčeho dosáhli a jsou velkou inspirací. Studuji si jejich praktiky a principy úspěšného života a potvrdilo se, jak je již všeobecně známo, že všichni tito lidé mají skutečně JEDNO společné … je to RANNÍ RITUÁL … A nedělají to proto, že musí, ale proto, že CHTĚJÍ.

Pozitivní start do nastávajícího dne, kdy člověk udělá „něco“ užitečného sám pro sebe je klíč k tajemství osobní spokojenosti. Noční sovy nebudou nadšené, stejně tak všichni, kteří ráno tak tak stíhají a představa implementovat ještě „nějaký rituál“ je přeci nemožné… :)

KDEPAK, JDE TO :)

Takže jak vypadá Tvé ráno?

Uděláš si čas sám na sebe a pozitivně dokážeš svůj den nastartovat? Nebo vyběhneš z postele na poslední chvíli, rychle do koupelny umýt, ustrojit se, sotva se stíháš nasnídat a běžíš do práce? Dnešní doba je velmi „rychlá“ a najít si chvilku pro sebe je pro mnoho lidí bohužel těžké. Ovšem pokud jsme schopni říct „A DOST“, vždy je možné s tím něco udělat. Vše je to jenom o naší „hlavě“.

Tak jak člověk nastartuje svůj den…tak většinou i pokračuje. Pokud je ráno uspěchané a stresující, pak se to veze celý den a upřímně řečeno, podívejme se právě na dnešní uspěchaný svět… Z vědecky podložených studií vyšlo najevo, že ranní ptáčata jsou oproti ostatním mnohem aktivnější, jsou lepšími plánovači a vděčí za to právě poklidným ranům.

Mezinárodní průzkum nedávno ukázal, že české ráno je hodně rychlé. Většina našich občanů z domova odchází už půl hodiny po probuzení. Zkus to jinak a dopřej si dostatek času i prostoru. Uvidíš, že celý den se najednou začne odvíjet v jiném rytmu.

Může to být meditace, cvičení, procházka, čtení pozitivní inspirační knihy, studená sprcha, afirmace, cokoliv co Tě pozitivně nastartuje. Doporučuji zeptat se sama sebe a zamyslet se, jak by mělo vypadat ideální ráno, kdy člověk vstává s pocitem vděčnosti, radosti, lásky a plně se těší na nastávající den. Je třeba si vše dobře naplánovat.

Vyber si vždy jednu věc, které se chceš ráno věnovat, a do ní vlož veškerou energii. Teprve po minimálně 21 dnech se ukáže, zda se to pro Tebe stalo přirozenou součástí dne. Vyber si to, co Ti vyhovuje, co Ti pomůže každý den dobře našlápnout. Věř tomu, že ucítíš změny.

Pokud Ti Tvá mysl hlásí, „že to nepůjde,“ protože už takhle ráno nic nestíháš, tak si prosím vzpomeň, že žiješ teď a tady a pokud nemáš zájem hledat způsob, jak svůj život zlepšit, pak se připrav na to, že bude pořád stejný.

Vždy je třeba hledat způsoby, výmluvy nikoho nikdy nikam úspěšně nedovedly…

Jak říká T. Harv Eker: „Jestli chceš mít lepší ovoce, musíš nejprve zlepšit své kořeny.“

Hodně štěstí :)

Moni C.